373364892 1707214513090112 1259465911724248503 n 1

ην Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου 2023 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας συμμετείχαν σε δίωρο επιμορφωτικό σεμινάριο. Η Διευθύντρια του σχολείου με βάση ιδίως τις ανάγκες της σχολικής μονάδας, προέβη στον καθορισμό της θεματολογίας του επιμορφωτικού σεμιναρίου. Η ανάγκη για ενίσχυση της συλλογικότητας, του συνεργατικού κλίματος, η ενθάρρυνση για συμμετοχή σε μια κοινότητα που επενδύει στις ανθρώπινες σχέσεις και μειώνει τον απομονωτισμό απετέλεσαν τους βασικούς παράγοντες για την επιλογή του συγκεκριμένου σεμιναριου.
Το σεμινάριο με θέμα : «Τεχνικές γνωριμίας και συνεργασίας σε Λυκειακές Τάξεις» συνδιοργάνωσαν η θεατρολόγος κ. Λίλιαν Καραμητσοπούλου και η Διευθύντρια (Φιλόλογος και Θεατρολόγος) κ. Ε. Τηλιγάδα. Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου με γνήσιο παιδαγωγικό ενδιαφέρον παρακολούθησαν θεατρικές τεχνικές γνωριμίας και σύσφιξης των σχέσεων μιας ομάδας ( team building).
Ευχαριστούμε θερμά τη θεατρολόγο κ. Λίλιαν Καραμητσοπούλου και ευελπιστούμε σε μια επόμενη συνάντηση με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.